Novinky

Praxe 2020
Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD 2020
Exkurze ČSOB
Studentské firmy spolupracují s žáky ZŠ
Ekonomická Olympiáda 2020 - Hradec Králové – Krajské kolo
PROFI GO 2020 – 1. místo a zvláštní cena poroty

 

Veletrh studentských firem

Fotgalerie ZDE:

Dne 10.12. se v Hradci Králové konal 8. ročník Veletrhu studentských firem v rámci projektu neziskové organizace JA Studentská Firma, kterého se zúčastnili studenti třídy 3AB naší školy. Studenti zde reprezentovali své studentské firmy Euphoria a L´Brace. Obě firmy zde měly možnost vyzkoušet si své obchodní a prodejní dovednosti, argumentaci před porotou při prezentaci svých firem, ale i načerpat inspiraci pro další podnikatelské aktivity.

Po celou dobu veletrhu byly vystavující firmy pod neustálým dohledem porotců, kteří se snažili hodnotit jednotlivé soutěže co nejobjektivněji. Během veletrhu probíhalo sedm soutěží. Jednou z nich byl 90-ti vteřinový rozhovor s investorem v anglickém jazyce, kterého se velmi dobře ujal Adam Osoba z firmy L´Brace. V této kategorii se umístil na krásném třetím místě. Všichni naši studenti velmi vzorně reprezentovali nejen své firmy, ale i naší školu. I přesto, že se jim nepodařilo získat jiná ocenění, musím podotknout, že přípravu na tuto akci  nepodcenili a vložili do této akce maximum svých sil a to se jim vrátilo nejen v podobě úspěšného prodeje svých produktů, ale také v celkovém umístění – z 25 zúčastněných firem skončila firma Ephoria na 7. místě a firma L´Brace na krásném 11. místě.

Mgr. Judita Jirásková Galbová