Novinky

Praxe 2020
Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD 2020
Exkurze ČSOB
Studentské firmy spolupracují s žáky ZŠ
Ekonomická Olympiáda 2020 - Hradec Králové – Krajské kolo
PROFI GO 2020 – 1. místo a zvláštní cena poroty

 

Národní muzeum a vánoční Praha - 6. 12. 2019

Cestovní ruch – odborné praxe žáků na naší škole

Nastává období odborných praxí a žáci naší školy se rozjíždějí do různých koutů Česka, aby prokázali své nabyté znalosti a schopnosti.
Na hradech, zámcích, pevnostech a v přírodních lokalitách, tam všude žáci provází turisty. V první řadě se musí naučit texty, chodit na náslechy jiných průvodců a naučit se co nejvíce informací o daném místě. Potom následuje zkušební provedení lokalitou před vedoucím praxe a po jeho schválení teprve mohou žáci začít sami provázet. Vynaložené úsilí se jim určitě vyplatí, neboť za vykonanou práci dostávají od zaměstnavatelů finanční ohodnocení a v jejich pracovním životopise má takto odvedená praxe svoji hodnotu. Nutno podotknout, že na konci studia naší školy má každý žák ve svém životopise tři takovéto pracovní zkušenosti. V letošním školním roce vyjíždějí žáci oboru Cestovní ruch do těchto destinací:

Hrady, zámky, přírodní lokality: Adršpach, Bouzov, Bečov nad Teplou, Horšovský Týn, Hrádek u Nechanic, Lednice, Manětín, Náchod, Nové Město n. M., Kynžvart, Kratochvíle, Konopiště, Kuks, Lemberk, Vranov nad Dyjí
Pevnosti a muzea: Josefov, muzeum Žamberk
Informační centra:  Broumov, Deštné v Orlických Horách

 

Ekonomické lyceum - odborné praxe žáků

Ani žáci Ekonomického lycea nejsou v praxích pozadu, jen je mají jinak koncipované. A to tak, aby si mohli reálně vyzkoušet své  znalosti a dovednosti získané v hodinách ekonomiky, managementu a marketingu, práva, účetnictví, ale třeba i cizích jazyků. I tito žáci absolvují praxe každoročně vyjma maturitního ročníku, tedy třikrát za středoškolské studium. Každý žák kromě vykonávané činnosti vypracovává seminární práci o průběhu své praxe, kterou po návratu do školy odevzdává k ohodnocení. Nakonec následuje obhajoba seminární práce a odprezentování závěrů před zkušební komisí. Jak seminární práce, tak prezentace mají svá pravidla a žák je hodnocen souhrnně až po splnění všech těchto částí odborné praxe.