Novinky

Adaptační kurzy pro 1. ročníky
Přespolního běhu v Polici nad Metují
ERASMUS+ pro učitelé
Zasedání členských škol UNESCO
Švédsko - poznávací zájezd
Beseda s Davidem Pospíšilem
Dětská animace pro náchodské školky
Kurz pro instruktory FITNESS
Můžeš podnikat
Finanční svoboda – workshop finanční gramotnosti
Sportovní kurz 3.B – Deštné v Orlických horách
UNESCO - Výtvarná soutěž „Můj Bedřich Smetana“
Vodácký kurz 3.A na Sázavě

 

ERASMUS+ - projektové setkání ve Španělsku

Fotogalerie ZDE:

Koncem února 2018 pokračovala náchodská střední škola ACADEMIA MERCURII ve svém projektu mezinárodní spolupráce (financovaném programem Erasmus+) se svými partnery ze španělských a litevských středních škol při projektovém setkání ve Španělsku, v katalánském městě Lleida. Tématem projektu, který je určen především učitelům 10 středních škol a jejich žákům z 3 zemí, je výuka k podpoře podnikatelského ducha žáků pro jejich úspěšné budoucí uplatnění ve společnosti. ACADEMIA MERCURII přispívá projektu souborem svých aktivit vedoucích k podpoře podnikavosti žáků, a to například informacemi o aktivitách jejich fiktivních firem (Ekonomické lyceum) či studentských společností zakládaných žáky oboru Cestovního ruchu v rámci mezinárodního programu Junior Achievement.

Hlavním bodem tohoto projektového setkání bylo především uskutečnění online setkání žáků ze všech 3 účastnických zemí prostřednictvím videohovoru v programu Skype. Žáci si během přenosu ze svých škol vzájemně představili své projekty, při jejichž přípravě se učí dovednosti potřebné pro své budoucí uplatnění na trhu práce a které je zároveň vedou k připravenosti samostatně podnikat. Tyto projekty žáci připravují v rámci školní výuky. Žáci Academia Mercurii představili svou studentskou firmu „Mercurii na tripu“, kterou založili pro tento školní rok žáci 3. ročníku oboru Management cestovního ruchu. Jedná se o cestovní kancelář, která pořádá v tomto školním roce pro žáky naší školy a jejich rodinné příslušníky poznávací zájezdy na míru. Žáci litevského gymnázia představili svou firmu obchodující s použitými hračkami pro děti a žáci z katalánské střední školy představili svou fiktivní firmu nabízející mobilní aplikaci – rádce-superhrdinu pro domácí práce. Prezentování projektů i následná diskuse žáků probíhala v anglickém jazyce, kdy závěrem žáci shrnuli, co mají jejich projekty společného a v čem se liší.

Součástí tohoto projektového setkání v Lleidě nebyla pouze příprava videohovoru a jeho uskutečnění, ale také návštěva učitelů ze všech zúčastněných škol v partnerských katalánských školách a také v „inkubátoru“ mladých španělských firem CEEILLEIDA. Dále jsme navštívili organizaci GlobalLleida, která poskytuje teoretickou podporu mladým podnikatelům a středním školám vzdělávací programy týkající se podpory podnikání.

Celý projekt bude počátkem dubna 2018 završen posledním setkáním zde v Náchodě.

Mgr. Ivana Šimková